Poke bowl - zdrowie w misce

Poke bowl to danie wywodzące się z kuchni hawajskiej, które zyskało ogromną popularność na całym świecie. W czym tkwi sekret poke bowl określanym też jako miska bowl? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat tego dania. Jeżeli jesteś ciekaw dlaczego danie kuchni hawajskiej serwowane jest w japońskich restauracjach oraz co zawiera miska bowl, że jest określana mianem jednego z najzdrowszych dań - zapraszamy do lektury poniższego artykułu. 

Czym jest miska bowl?

Poke bowl w swojej tradycyjnej formie składało się z pokrojonego surowego tuńczyka, wodorostów oraz drobno zmielonych orzechów pekan. Słowo poke w języku hawajskim oznacza siekać, stąd forma tego dania. Bowl jest po prostu miską. zestawiając te dwa słowa razem, otrzymujemy poke bowl, czyli posiekane w misce. 

Ze swojej pierwotnej formy poke bowl ewoluowało do dania znanego na całym świecie, zawierającego w sobie mnóstwo różnego typu dodatków - koniecznie posiekanych. 

Najczęściej w misce bowl znaleźć można ryż, kawałki ananasa oraz wiele różnych kolorowych warzyw. Obecność samych wartościowych składników, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie to główny powód określania poke bowla jako jednego z najzdrowszych dań. 

Poke bowl - to musisz wiedzieć

Poke bowl jest daniem, które składa się jedynie z posiekanych surowych lub marynowanych składników. Dzięki temu nie traci na wartości odżywczej oraz jego finalna wersja wygląda apetycznie i kolorowo. Tradycyjna forma poke bowla zawierała surowego tuńczyka oraz lokalnie występujące dodatki. Jednak skąd hawajskie danie wzięło się w kuchni japońskiej? 

Na przełomie XIX i XX wieku, kiedy prawie połowę populacji wyspy stanowili Japończycy, kuchnia obu tych krajów zaczęła przenikać między sobą. W wyniku tego powstało między innymi poke bowl. Z biegiem czasu i zwiększeniem popularności poke bowla na świecie, zaczęto eksperymentować ze składnikami tego dania. Aktualnie możemy cieszyć się smakiem ananasa, kurczakiem oraz bowlem wege. Wszystko wedle uznania i preferencji konsumentów, zachowując przy tym formę siekania składników umieszczanych później w misce bowl

Gdzie dostać najlpeszy poke bowl?

Najlepszy poke bowl to przede wszystkim ten, zrobiony ze świeżych składników. Żeby mieć pewność, że tak właśnie jest, warto wybierać sprawdzone miejsca, serwujące to danie kuchni hawajskiej. Jakość składników, opinie o miejscu oraz klimat panujący w lokalu - to wszystko składa się na finalny odbiór walorów smakowych dania. 

Mimo łatwości w przyrządzeniu, poke bowl należy do dań wymagającym. Z racji, że składa się w głównej mierze z surowych posiekanych składników ich jakość oraz świeżość jest kluczowym aspektem, który stoi za smakiem tego, co w misce bowl się znajduje. 

W lokalu Futusushi kładziemy główny nacisk właśnie na jakość produktów. W zestawieniu ze smakowitym jedzeniem powstaje miejsce, do którego chce się wracać i doświadczać kolejnych uczt naszych zmysłów. 

Chcąc jak najbardziej dzielić się wysokiej jakości jedzeniem, zapraszamy do naszej restauracji z kuchnią japońską w Białymstoku, gdzie dokładamy wszelkich starań, żeby doznania kulinarne były na jak najwyższym poziomie.