Sushi - co robić, czego nie robić?

Jeśli nigdy nie jadłeś sushi, lecz chcesz to zmienić, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, jak prawidłowo powinno się jeść sushi, co warto robić podczas uczty, a czego unikać. Dowiesz się również, dlaczego tak ważne jest to, by nie przesadzić z perfumami podczas wyjścia do japońskiej restauracji, jak prawidłowo nakładać sojowy sos oraz jaką funkcję spełnia imbir. Przetestuj poniższe porady w Futu Sushi w Białymstoku. Zapraszamy do lektury!

Czego nie robić jedząc sushi?

Sushi można jeść na wiele sposobów. Najważniejsza zasada jest taka, że po prostu powinno Ci ono smakować. Jeśli jednak chcesz poznać zasady, które panują w Japonii podczas konsumowania tej wyjątkowej potrawy, przeczytaj poniższe porady.

Za dużo perfum

Jedzenie sushi oddziałuje na wiele naszych zmysłów, takich jak węch, smak oraz wzrok. Jeśli zależy Ci na tym, by w odpowiedni sposób poczuć smak jedzenia, przed ucztą uważaj z dawką perfum. Zbyt intensywne zapachy mogą zaburzyć nasz zmysł węchu, a co za tym idzie również smak.

Co warto wiedzieć i robić, jedząc sushi?

Japońska kuchnia rządzi się swoimi prawami oraz pewnymi zasadami, których warto przestrzegać, by cieszyć się smakiem sushi jeszcze bardziej.

Sushi i sashimi to dwie różne potrawy

Sushi to danie składające się z ryżu z przynajmniej jednym dodatkiem - np. rybą, owocami morza lub warzywem. Sashimi to z kolei bardzo popularna w Japonii metoda serwowania surowego mięsa ryb pozbawionych jakichkolwiek dodatków. 

Zwilżona ściereczka i podstawka - do czego ich użyć?

Nawilżona ściereczka służy wytarciu rąk przed posiłkiem. Z kolei podstawka umożliwia odłożenie na niej pałeczek w przerwie między kolejnymi kawałkami sushi.

Sos sojowy - jak go nakładać?

Sos sojowy to popularny dodatek do sushi o lekko słonawym smaku. Warto pamiętać o tym, żeby nigdy nie moczyć w nim ryżu, gdyż sos sojowy w niego wnika i rolka może być zdecydowanie za słona. Najlepiej sos sojowy dodawać tylko na składniki takie, jak ryby, warzywa lub owoce morza.

Po co jeść imbir? Czy jeść sushi razem z imbirem, czy osobno?

Zadaniem marynowanego imbiru jest odświeżenie kubków smakowych przed każdym kolejnym kęsem. W związku z tym warto go jeść pomiędzy poszczególnymi kawałkami sushi, a nie razem z nimi.

Nie bój się pałeczek! Sushi możesz zjeść rękami

Jeśli nigdy nie jadłeś żadnego dania pałeczkami, nie zniechęcaj się! Technika jest stosunkowo prosta, aczkolwiek, nawet gdy Ci nie wychodzi, możesz bez obaw jeść sushi rękami - tak jak to robi wiele osób w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Białystok i sushi - idealne połączenie od Futu Sushi

Wszystkich fanów japońskiej kultury oraz kuchni serdecznie zapraszamy na wyjątkową ucztę do restauracji Futu Sushi zlokalizowanej na ulicy Lipowej 12 w Białymstoku. Niezależnie od tego czy mieszkacie Państwo w tym pięknym mieście, czy tylko przejeżdżacie przez Białystok, warto wstąpić do naszej restauracji i sprawdzić rolki, które ukręcą dla Państwa nasi sushi masterzy. Jeśli nie wiecie Państwo, co warto zamówić z naszego bogatego menu, podpowiadamy, że idealną kompozycją będą takie specjały, jak

  • futomaki (pieczony łosoś, krewetka w tempurze),
  • uramaki (z łososiem, z tuńczykiem),
  • hosomaki (z łososiem, awokado lub z ogórkiem),
  • nigiri (ebi, czyli z krewetką lub sake - z łososiem),
  • lub zestaw, w którym znajdziecie Państwo różne rolki specjalnie skomponowane z myślą o zapewnieniu wyjątkowych doznań smakowych. 

 

Dla wszystkich fanów futomaki ze specjalnymi składnikami przygotowaliśmy futomaki premium, takie jak

  • futomaki z krewetką w tempurze lub panko
  • futomaki z krewetką w tempurze owinięte w aromatycznego zapiekanego węgorza.

 

Jeśli nie możecie Państwo przyjechać do naszego lokalu, warto pamiętać również o tym, że sushi na dowóz w Białymstoku to również nasza specjalność. Zamówienia przyjmujemy online lub pod numerem telefonu 690 990 212.